yazikusagi.com

WordPress / Blogger Sitemi Hangi Konuda Açmalıyım?

Merhabalar bu makalemde sizler için zevk alabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz çeşitli Blogger ve WordPress sitesi için konu önerileri vereceğim.

* Özellikle kızlara tavsiyem magazin sitesi açmaları. Magazin sitenizi niş alanda kurabileceğiniz gibi aynı zamanda Onedio tarzı kategorili bir sistemde yapabilirsiniz. Yazı yazması zevkli ve tüm insanların merak edip araştırdığı konudur. İsterseniz sadece moda giyim üzerine yazılar yazabilir ya da ünlülerin yaşantıları hakkında içerikler oluşturabilirsiniz. Özellikle Instagram üzerinde ünlülerin yaptığı paylaşımlardan çok güzel makaleler çıkarmanız mümkündür.

*Bir diğer WordPress, Blogger site konusu tavsiyem gezi yazıları. Gezi yazıları yazmak için başlangıç olarak bir miktar paraya ihtiyacınız var. Bunun nedeni siteniz üzerinden başlarda gelir elde edemeyeceksiniz. Ancak takipçi sayılarınız ve sponsorluklar ile ileriki zamanlarda herhangi bir ücret ödemeden gezerek para kazanabilirsiniz. Gezi yazıları benim en sevdiğim kategorilerden birisi ancak maddi durumum şu an olanak sağlamadığı için başlangıç yapamıyorum. Gezi yazılarında en çok yurtdışı içerikleri okunmaktadır. Ancak yurtdışına çıkma gibi bir imkânınız yok ise Türkiye içinde gezdiğiniz yerler ile ilgili detaylı yazılar yazabilirsiniz.

*Kendi sevdiğiniz alana uygun bir niş site oluşturabilirsiniz. Niş Pazar ne demektir? Diye soracak olursanız örnek vererek anlatmam gerekir ise İstanbul Pazar alanı ise Bağcılar niş pazardır. Niş pazar için içerik üretmek gerçekten zordur. Bu yüzden kesinlikle en uzman olduğunuz konu hakkında yazılar yazın. Niş pazara örnek olarak saat üzerine blog sitesi açabilirsiniz. Sitenizde saat markalarına, fiyatlarına ve saat incelemeleri gibi içeriklere yer verebilirsiniz. Saat Google üzerinde çok fazla aranan kelimelerin içinde olduğu için çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

*Diğer bir WordPress, blog sayfası konusu ise günlük olarak kendi yaşamınızı anlattığınız bloglar yazabilirsiniz. Günlük tutmayı seven birisi iseniz bunu neden internete dökmüyorsunuz. Kimliğiniz gizli kalabildiği için rahatça istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Kişisel blog sayfaları çok fazla tercih edilmektedirler. Dikkat etmeniz gereken nokta her şeyi yazmamalısınız. İnsanların yazılarınızı okumaya devam etmesi için sadece dikkat çekici olayları yazmanızı tavsiye ederim.

*Bunlar dışında oyun, haber paylaşımı, ülke tanıtımları, ders içerikleri, spor … kısaca bu liste uzadıkça uzar. İstediğiniz her konuda Blogger ve WordPress sitesi açabilirsiniz. Dediğim gibi tek önemli olan nokta sizin hangi konuya uzmanlık duyduğunuz ve sevdiğinizdir. Seçtiğiniz konu sitenin geleceği için çok önemlidir. Çoğu kişi internetten blog yazarak para kazanmak istese de sırf sabırlı olmadığı ve çabuk sıkıldıkları için başarısız olmaktadırlar.


Yorumlar