yazikusagi.com

Netflix Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

Kaliteli yapımların adresi Netflix için hediye kartı satın almak ve bunu kullanmak oldukça kolay. Alabileceğiniz yerleri internetten araştırabilirsiniz. Bulamazsanız güvenli yer önerisi için yorum kısmına yazabilirsiniz, size yardımcı olurum.

Zaman geçtikçe kaliteli yapımlarına yenisini ekleyen Netflix'i aylık olarak satın alabiliyorsunuz. Bu 17 Tl ile 41 TL arasında değişen bir ücrete denk geliyor. Ama isterseniz hem kendiniz için hem sevdikleriniz için 75 ve 100 TL değerinde hediye kartları alıp bunları kullanabilirsiniz. Aldığınız kodu nasıl kullanacağınıza gelince...

Önce Netflix'te oturum açınız. Eğer hesabınız yoksa, önce bir hesap oluşturunuz. Ardından sağ üst köşedeki seçeneklerden Hesap kısmında tıklayıp, karşınıza gelen ekranda Hediye kartı ya da promosyon kodunu kullan seçeneğine tıklayınız (Bu alanın bağlantı yolu zaman içinde değişebilir diye böyle yazdım ama isterseniz oturum açtıktan sonra doğrudan buraya tıklayarak da ikinci resimde gördüğünüz ilgili alana ulaşabilirsiniz).

Netflix hediye kodu kullanımı

Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Bu ekranda elinizdeki kodu alana yazıp KULLAN diyorsunuz.

Netflix hediye kodu kullanımı

Hediye kodunuzu isterseniz kendi hesabınız için kullanırsınız ki bu durumda aşağıda gördüğünüz ekranda HESABIMA İŞLE seçeneğine tıklamanız gerekir, isterseniz herhangi birinin Netflix hesabına ilgili hediye kodunun bedelinin aktarılmasını isteyebilirsiniz ki bu durumda da BAŞKA HESABA İŞLE seçeneğine tıklamanız gerekir. İkinci seçeneğe tıkladığınızda sizden eposta adresi girmenizi isteyecek. Bu eposta hesabının bir Netflix hesabında kayıtlı olması önemli.

Netflix hediye kodu kullanımı

Yukarıdaki iki seçenekten birini seçtiğinizde işleminiz tamamlanmış olacak.

Netflix hediye kodu kullanımı

Bundan sonra aboneliğinizi aylık ne kadara başlattıysanız, ödeme zamanı gelince ilgili bedel hesabınızdaki bedelden düşecektir. Mesela bana 100 TL'lik bir hediye kartı verildi. Temmuz ayında bu kodu hesabıma eklemiştim. Böylece Ağustos ve Eylül ayları için ödeme yapmama gerek kalmadı.


Yorumlar